Działalność wędkarska

Łowisko o wielkości 15,5 h i głębokości od 1 m do 5 m.
Ciekawe miejsce z różnorodną roślinnością graniczące z lasem, jest ostoją i siedliskiem różnych gatunków zwierząt i ptaków.
Karpie, szczupaki, sandacze, liny, leszcze, jesiotry i wiele innych.
Jesteśmy przystosowani dla osób niepełnosprawnych.

Łowisko „Międzywale” zostało utworzone na przełomie 2015-2016 r. w okolicach Bojszów, Jedliny i Woli, na terenie dawnych łąk. Zalew o powierzchni 15,5 ha i głębokości od 1 do 5 m znajduje się między nowym a starym wałem, wokół którego biegnie ścieżka spacerowa.
Na łowisku można spotkać różnorodne gatunki ryb, w tym karpie powyżej 20 kg, szczupaki, sandacze, liny, leszcze, jesiotry i inne. Regularnie zarybiane, jest także miejscem o bogatej roślinności, graniczącym z lasem, stanowiącym siedlisko wielu gatunków zwierząt i ptaków, takich jak łabędzie, gęsi, bociany, czaple czy perkozy. W okolicznych zaroślach można spotkać bobry, wydry, sarny, a zimą także jelenie.

Łowisko jest stale modernizowane, oferując wygodne warunki dla wędkarzy, w tym stanowiska dla osób z trudnościami w poruszaniu się oraz dwa parkingi. Całość objęta jest monitoringiem. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów, którzy nieustannie pracują nad jego rozwojem, „Międzywale” staje się coraz bardziej przyjazne dla odwiedzających, wpływając na pozytywny wizerunek gminy Bojszowy.
Dojazd do łowiska: z Bojszów i Jedliny, obok stadniny Zacisze, wzdłuż lasu (parking nr 1) oraz z Jedliny i Woli, drogą obok żwirowni (parking nr 2).

ŁOWISKO SPECJALNE – REGULAMIN 2025

1. Warunkiem wędkowania jest: posiadanie karty wędkarskiej, wykupienie zezwolenia na dany rok kalendarzowy lub jednodniówki, oraz przestrzeganie regulaminu i stosowanie się do poleceń Opiekunów łowiska. 
2. Zarząd ma prawo bez podania przyczyny odmówić sprzedaży zezwolenia osobie niepożądanej. 
3. Gospodarz zastrzega sobie prawo okresowego zamknięcia łowiska, m. in. na czas trwania zawodów lub w czasie i po zarybieniu. 
4. Zezwala się na dojazd pojazdami silnikowymi na rejon łowiska do wyznaczonych miejsc parkingowych tylko wędkarzom z aktualnym zezwoleniem. 
5. Parkowanie poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi jest niedozwolone (dotyczy również parkowania za wałem tylko w nocy). 
6. Zabrania się zatrzymywania pojazdami mechanicznymi osób postronnych przy stanowisku wędkarskim. 
7. W obrębie łowiska obowiązuje strefa ciszy. 
8. Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinno odbywać się w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym wędkującym. 
9. Zezwala się na korzystanie z namiotu przy linii brzegowej wędkarzom z aktualnym zezwoleniem lub wykupioną tzw. jednodniówką. Wędkarz ten odpowiada za osoby towarzyszące. 
10. Opiekun łowiska ma prawo wyprosić osoby postronne z terenu łowiska w trybie natychmiastowym. 
11. Zabrania się: 
– kąpieli w łowisku 
– palenia ognisk (za wyjątkiem podwyższonego paleniska) 
– zaśmiecania terenu łowiska (pozostawiamy czyste stanowisko) 
– ingerencji w linię brzegową 
– niszczenia roślinności 
– wprowadzania psów do wody
– spożywania alkoholu, środków odurzających i bycia pod ich wpływem
– niszczenia wyposażenia oraz infrastruktury łowiska (osoby które dokonały zniszczenia mogą być pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej) 
12. Wędkarz zobowiązany jest do posiadania środka dezynfekcji i maty w formie kołyski – sprzęt ten powinien być przygotowany przed przystąpieniem do wędkowania. 
13. Złowione ryby na czas sesji zdjęciowej lub filmowej muszą bezwzględnie być przechowywane w kołyskach oraz polewane wodą. 
14. Dopuszcza się stosowania mat wędkarskich innych niż kołyski karpiowe tylko przy połowie metodą spinningową. 
15. Zabrania się stosowania kołysek karpiowych nie ,,oryginalnych,, wykonanych samemu. 
16. Stanowiskami stałymi dysponuje tylko i wyłącznie Gospodarz łowiska i przypisuje je do danego nr. zezwolenia, które upoważnia wędkującego do jego zajmowania – zabrania się wchodzenia na stanowiska stałe, wędkarzom i osobom bez odpowiedniego zezwolenia. 
17. Właściciel stanowiska stałego powinien wykupić licencję do końca marca
bieżącego roku w przypadku braku opłaty do wyznaczonego terminu
stanowisko stałe przechodzi pod własność łowiska.
18. Zabudowa na przyznanym stanowisku, wykonywana jest na własną odpowiedzialność wędkarza, który w przypadku zaniedbania powierzonego mu miejsca, naruszenia korony wału lub nie przestrzegania regulaminu będzie pozbawiony licencji a przyznane stanowisko ma zostać rozebrane w trybie natychmiastowym. 
19. W przypadku odebrania zezwolenia jednemu z wędkarzy przypisanych do stanowiska, pozbawia również prawa pozostałych do jego zajmowania, a zabudowa ma zostać zdemontowana do 14 dni od zdarzenia. Nie rozebrana zabudowa po 14 dniach staje się własnością SRZŚiM. 
20. Łódki zanętowe używamy prostopadle do linii brzegowej, nie przekraczając połowy szerokości łowiska z uwzględnieniem punktu 8. 
21. Złowioną rybę limitowaną należy natychmiast zanotować w rejestrze lub wypuścić przed ponownym zarzuceniem wędki. 
22. Złowione ryby powinny dokładnie odpowiadać wymiarom podanym w rejestrze i znajdować się w siatce zanurzonej w wodzie – zabrania się selekcji ryb. 
23. Przekreślenia, korekty itp. czynności w rejestrze dotyczącym zapisów złowionych ryb jest zabronione i powoduje natychmiastowe zatrzymanie zezwolenia. 
24. Obowiązujący przydział i wymiary ryb limitowanych w bieżącym sezonie: 
– Karp, Amur: łącznie 15 szt./rok 
– Sandacz: 1 szt./rok 
– Szczupak: 2 szt./rok 
25. Przyznany limit, łącznie na dobę to 3 szt., a 6 szt./tydzień. 
Do wyboru:- Karp, Amur, Sandacz, Szczupak (w ramach przysługującego przydziału rocznego określonego w punkcie 23). Po złowieniu tego limitu dobowego należy bezwzględnie zakończyć wędkowanie. 
26. Po wykorzystaniu limitu rocznego 15 szt. karpia lub amura należy bezwzględnie zakończyć wędkowanie na dany sezon. Jakakolwiek forma połowu jest zabroniona. Przedział wymiarowy ryb możliwych do wzięcia w ramach limitu: 
– Karp wkładka żółta : 35-55cm 
– Karp wkładka czerwona: 35-60cm 
– Amur: 45-80cm, 
– Sandacz: 55-65cm, 
– Szczupak: 55-70cm, 
– Płoć, Wzdręga: łącznie – 6 szt./dobę  – wymiar określa regulamin PZW,
– Karaś, Leszcz, Jaź: łącznie – 2 szt./dobę – wymiar określa regulamin PZW. 
27. Wprowadza się całkowity zakaz zabierania następujących gatunków ryb: lin, okoń, jesiotr, pstrąg, karpi koi oraz karaś koi. 
28. Zakazuje się łowienia w rejonie tarlisk, a także z lodu, łódki, pontonu itp. 
29. Dopuszcza się możliwość wywózki z pontonem lub łódką metody na ,,zrywkę,, do połowu suma. Fakt ten należy wcześniej zgłosić telefonicznie pod jeden z telefonów podanych na stronie https://srzsim.pl / kontakt.
31. Zabrania się stosowania kotwic, wędkujemy tylko na hak pojedynczy (nie dotyczy spinningu, oraz zestawu sumowego). 
31. Do kontroli w obrębie i na łowisku upoważnione są: SŁUŻBY PAŃSTWOWE MUNDUROWE, OPIEKUNOWIE ŁOWISKA, STRAŻE SPOŁECZNE powołane przez STAROSTĘ BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKIEGO.
32. Opiekun łowiska przed przystąpieniem do kontroli ma obowiązek przedstawienia legitymacji opiekuna łowiska. 
33. Opiekun łowiska wyznaczony przez zarząd łowiska jest uprawniony do kontroli w pojedynkę, niezależnie od pory dnia czy nocy. 
34. Opiekun łowiska w razie nie przestrzegania regulaminu przez wędkującego jest uprawniony do wpisów, uwag w rejestrze lub do zatrzymania zezwolenia. 
35. Wędkarzowi któremu została wpisana uwaga lub też zatrzymane zezwolenie przysługuje prawo do pisemnego odwołania. Odwołanie będzie rozpatrzone przez Zarząd łowiska. Odwołania proszę kierować na mail ,,stanislaw.chomac@gmail.com,, Po rozpatrzeniu przez Zarząd odpowiedź również będzie w formie @. 
36. Wykupując licencję wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie przez opiekuna łowiska, lub służby mundurowe kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska. 
37. Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe, oraz rzeczy pozostawione na terenie łowiska oraz parkingach przylegających do łowiska. 
38. Zezwolenie może również zostać zatrzymane na podstawie wykonanego zdjęcia, filmu lub innego dok. potwierdzającego zdarzenie nie stosowania się do wyżej wymienionych zaleceń regulaminu. 
39. Zobowiązuje się każdego posiadacza aktualnej licencji o reagowanie lub zgłaszanie zauważonych czynności na/lub w obrębie łowiska niezgodnych z regulaminem. Zgłoszenia proszę kierować na nr. telefoniczne podane na stronie https://srzsim.pl. Zgłoszenia będą traktowane anonimowo. Dbajmy wspólnie o nasze łowisko. 
40. W innych sprawach niewymienionych, dotyczących wędkowania obowiązują aktualne przepisy regulaminu amatorskiego połowu ryb PZW. 
41. W innych sprawach nie wymienionych, dotyczących terenu łowiska oraz wędkujących decyduje opiekun łowiska oraz zarząd. 
42. Ogłoszenia i informacje związane z łowiskiem Międzywale będą podawane tylko w formie cyfrowej na stronie srzsim.pl nie zapoznanie się z aktualnymi treściami ogłoszenia, nie zwalnia z obowiązku ich respektowana. 
43. Wędkarz korzystający z łowiska Międzywale ma obowiązek posiadać przy sobie kartę wędkarską PZW, wykupioną licencję oraz podpisany regulamin łowiska Międzywale. 
44. Nie przestrzeganie lub odstępstwo do któregokolwiek z wyżej wymienionych punktów, będzie stanowczo egzekwowane i skutkować zatrzymaniem zezwolenia, a także sporządzeniem wniosku o nałożenie grzywny. 

Stanisław Chomać tel: 785 902 047 

Tomasz Kubeczko tel: 502 725 586

Grzegorz Urbańczyk tel:  691 086 183

email: aleksandrapozniak95@gmail.com

Licencje 2025

Od nowego roku 2025 wprowadzamy trzy rodzaje wkładek, a płatności będą przyjmowane wyłącznie przelewem na konto 39 1020 2528 0000 0402 0158 8409. W tytule przelewu należy wpisać: IMIĘ I NAZWISKO / NR KARTY WĘDKARSKIEJ / NUMER TELEFONU KONTAKTOWEGO.

W przypadku zakupu licencji przez osobę, co do której nie mamy zaufania, sprzedaż licencji zostanie odmówiona, a pieniądze zostaną zwrócone na konto, z którego wpłynęła płatność.

Oferujemy następujące rodzaje wkładek:

  1. Wkładka Zielona: 450 zł + 150 zł czyn na zasadach NO KILL (można zabrać tylko sumika). Zakaz łowienia na żywe lub martwe ryby oraz ich części, z wyjątkiem połowu suma metodą na zrywkę.

  2. Wkładka Żółta: 550 zł + 150 zł czyn, zasady zbliżone do roku 2024, z następującymi zmianami: szczupak do 70 cm oraz amur do 80 cm.

  3. Wkładka Czerwona: 700 zł + 150 zł czyn, zasady jak w roku poprzednim z następującymi zmianami: szczupak do 70 cm, amur do 80 cm, oraz podniesiony wymiar karpia do 60 cm.

  4. Wkładka dobowa: Przelew w wysokości 100 zł należy wykonać co najmniej 48 godzin przed planowanym połowem lub jako przelew natychmiastowy w dniu poprzedzającym. W takim przypadku wymagane jest okazanie wydrukowanego przelewu oraz posiadanie przy sobie karty wędkarskiej. Doba wędkarska trwa od godziny 10:00 do 10:00 następnego dnia. Obowiązują zasady NO KILL , co oznacza zakaz łowienia na żywe ryby i ich części, z wyjątkiem połowu suma metodą na zrywkę.

    Płatności należy dokonywać na konto bankowe Stowarzyszenia Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski:
    39 1020 2528 0000 0402 0158 8409

    W tytule przelewu prosimy wpisać:

    • Imię i nazwisko
    • Numer karty wędkarskiej
    • Numer telefonu
    • Datę rozpoczęcia połowu 

Dodatkowo, wprowadzone zostaną darmowe czyny na kolejny sezon za następujące osiągnięcia:

  • Karp lub amur powyżej 20 kg: pod warunkiem udokumentowania zdjęciowego, oraz zgłoszenia opiekunowi łowiska.

  • Sum powyżej 150 cm: dla wędkarzy posiadających licencję na kolejny sezon. W przypadku złapania suma przez osobę spoza grona wędkarzy, zwrot opłaty dobowej. Połów musi być udokumentowany zdjęciowo i zgłoszony telefonicznie opiekunowi łowiska zaraz po wyholowaniu ryby.

Scroll to Top